Merhabalar öncelikle çok fazla sorulan ve araştırılan bir konu. Ayrıca internette bununla ilgili bir bilgi bulunmuyor. Şehir dışından veya başka bir ilçeden bu doğal güzelliği görmek isteyen binlerce kişi var ancak nasıl ulaşılacağını bilmedikleri için gelmiyorlar. Bu konumda sizlere bunu anlatacağım. Tüm ulaşım biçimlerinden bahsedeceğim.


Toplu Ulaşım İle Ulaşım


İstanbul ve Marmara Bölgesinden Yelimere'ye Ulaşım : 3 Otobüs ile ulaşabilirsiniz. Öncelikle bulunduğunuz yerden Kula veya Salihli'ye ulaşım var ise otobüs ile iki ilçe garajından herhangi birine giderek oradan Selendi'ye ulaşabilirsiniz. Kula öncelikli ulaşım noktanız olsun. Çünkü Kula ile Selendi arası daha kısa. Öncelikle Kula veya Salihli'ye ulaşıyorsunuz. Sonrasında Kula veya Salihli'den gün içinde Selkaya Turizm veya Belediye'nin kırmızı otobüsleri ile Selendi'ye ulaşabiliyorsunuz. Her iki otobüs'de sizi Selendi Garaj'ına götürecektir. Selendi Garajından gün içinde Terziler Köyü'ne minibüs bulunmaktadır. Buradan Terziler köyüne ulaşarak Yelimere Kanyonu'nu görebilirsiniz. 


İzmir ve Ege Bölgesin'den Ulaşım : İster İzmir Garaj'a ister Salihli Garaj'a ulaşarak Selendi'ye geçebilirsiniz. Ancak Salihli veya Kula ilk tercihiniz olsun. Çünkü Salihli ve Kula'dan kırmızı otobüsler ve selkaya ile geçebilirsiniz. Ancak İzmir'den sadece Selkaya otobüs ile Selendi'ye ulaşabilirsiniz. Selendi'ye ulaştıktan sonra Selendi garajından minibüs ile Terziler Köyüne ulaşabilirsiniz. Buradan Terziler köyüne ulaşarak Yelimere Kanyonu'nu görebilirsiniz. 


Antalya ve Akdeniz Bölgesinden Ulaşım : Öncelikle bulunduğunuz yerden Kula veya Salihli'ye ulaşım var ise otobüs ile iki ilçe garajından herhangi birine giderek oradan Selendi'ye ulaşabilirsiniz. Kula öncelikli ulaşım noktanız olsun. Çünkü Kula ile Selendi arası daha kısa. Öncelikle Kula veya Salihli'ye ulaşıyorsunuz. Sonrasında Kula veya Salihli'den gün içinde Selkaya Turizm veya Belediye'nin kırmızı otobüsleri ile Selendi'ye ulaşabiliyorsunuz. Her iki otobüs'de sizi Selendi Garaj'ına götürecektir. Selendi Garajından gün içinde Terziler Köyü'ne minibüs bulunmaktadır. Buradan Terziler köyüne ulaşarak Yelimere Kanyonu'nu görebilirsiniz. Türkiye'nin Diğer Bölgelerinden Ulaşım : Bölgenizden herhangi bir otobüs firması ile İzmir veya Uşak'a ulaşarak oradan Selkaya turizm'in Selendi'ye olan seferlerinden birsini kullanabilir ve Selendi'ye ulaşabilirsiniz. Selendi'ye ulaştıktan sonra Selendi garajından minibüs ile Terziler Köyüne ulaşabilirsiniz. Buradan Terziler köyüne ulaşarak Yelimere Kanyonu'nu görebilirsiniz. 

 


Özel Araç ile Ulaşım


Kişisel Aracınız , Taksi veya Özel Araç ile Ulaşım : Google Haritalar veya Yandex Haritalar gibi harita uygulamarında "Yelimere Kanyonu" olarak yazarak kanyonu bulabilirsiniz. Bu uygulamalar yardımı ile de ulaşabilirsiniz. Kula , Simav , Demirci , Uşak komşu il ve ilçelerdir. Buraları biliyorsanız buralara gidiyor gibi gidip daha sonrasında buralardan sorarak'da ulaşabilirsiniz.