Merhaba dostlar. Hepimizin evde kaldığı bu dönemde her sektörün negatif olarak etkilendiği bu dönemde e-ticaret pozitif yönde bir artış sağlamıştır. Böyle bir dönemde akıllara gelen tek birşey var. Hangi eticaret sitesi daha güvenlidir. Kullandığım E-Ticaret sitelerinden bahsedeceğim ve yaşadığım sorunlardan ve problemlerdende bahsedeceğim. Haydi favorilerimden başlayalım.


1.) N11


Aralarında en güvendiklerimdendir. Nezaman alışveriş yapsam problem yaşamadım. Ulaşabileceğimiz canlı destek hatları var ve çözüm odaklılar. Kargo'da genelde sorun olmuyor. Tabiki satıcı ile ilgili ancak genelde kullanıcı odaklı bir web sitesi. İade konusunda çok fazla problem yaşamıyorsunuz.2.) Epttavm


Zaten PTT nin bir kuruluşu olan site kargo olarak PTT kargo olduğu için Türkiye'nin tüm köylerine dahil teslimatı vardır. Kargo ucuz ve genelde hızlı teslimat. Arada sırada ucuz ürünler oluyor. İade konusunda nasıl birşey izleniyor bilmiyorum ama genelde sorun yaşamadım bu yüzden bilmiyorum.


3.) Gittigidiyor


Bulaşık Makinesi almıştım hemde 2 adet hiçbir sorun yaşamadım. Sağolsun Sürat kargo ile çalışan bir satıcıya denk gelmiştik ve teslimatta hızlı olmuştu. İade süecini bilmiyorum ama satışla ilgili hiç problem yaşamadım. 


4.) Trendyol


İlk alışverişimde vasat bir alışveriş deneyimi yaşadığım firma. :) 2 Adet kitap sipariş ettim birtanesi 2 gün sonra gelirken diğeri gelmedi. Sürekli şu aktarmada bu aktarmada burada diyordu. En son şubeye geldi dağıtıma çıktı ve dağıtımdan sonra iade'ye düşüp satıcıya geri gitti. :) Ancak bu süreçte otomatik ödeme onayı olmuş haberim yok. Ödeme onayıyla beraber teslim edildi diye gözükmeye başlandı siparişim. İade süreci oluşturdum ancak bana bir kargo kodu verdi. Ben ürünü almadan geri gitti. Canlı desteğe ulaşmaya çalışıyorum ama ulaşamıyorum. Neyse bekledim ertesi gün bağlandım ve bana kargoyu verin dediler :) Bende almadan geri gitti kargo neden teslim edildi diye düştü sisteme diye söyledim. :) Onlarda iadeyi satıcı onaylarsa para hesabınzıa aktarılır dediler beklemeye başladım. Satıcıya ulaştı ama halen onaylanmadı. Bende destekten yazdım döşedim. Sonrasında 2 gün sonra iade aşamasının başlandığını ve 1 hafta sürebileceğini söylediler. 1 Hafta sonra'da hesabıma para aktarıldı. Problem olmadı ama iade işlemi çok uzun sürdü ayrıca ürün gelmeden teslim edildi olarak göründü trendyol'da. Bu tür bir aksaklık oldu o yüzden tekrar kullanmam heralde.


5.) Hepsiburada


Hiç kullanmak nasip olmadığı için en alta yazdım :) Arkadaşımın tecrübesine dayanarak yazmak istedim. Saat kılıf vs aldı. Bunların hepsiburada'da olan kısımları aşırı hızlı geldi. Ancak satıcı kısmı biraz gecikmeli geldi ve kargo'da sorun oldu. Onun haricinde ürünlerle ilgili bir eksiklik ve aksaklık oluşmadı.