Merhabalar arkadaşlar birçok arkadaşımın sorduğu bir soruyla ilgili bir ikişey yazmak istedim. Sosyal Medya fenomeni olmamama rağmen neden bana sorduklarını çokda anlamış değilim ama en azından onlara verdiğim cevapları sizlerle'de paylaşmak istedim. Öncelikle fenomen olmak istiyorsunuz burası anlaşıldı tabiki ancak biliyorsunuz ki fenomenlik'de baya bir dallanmış budaklanmış. Kimisi çok saçma videolar çekerek fenomen oluyor , kimisi mizah yapıyor , kimisi işiyle ilgili videolar çekiyor karışık dallar var. Öncelikle insanların sizi nasıl tanıması ve neler yapacağınızı seçmelisiniz. Yani yeteneğiniz ile ilgili bir fenomende olabilirsiniz veya insanların güleceği komik bir fenomen'de olabilirsiniz. Biliyorsunuz ki Harun Taştan'da bir fenomen ama araba sevdası ile ilgili tanınıyor. Bir'de Taksim dayı var oda ingilizce yeteneği ile tanınıyor :)


Öncelikle karar sizde. Yeteneğiniz üzerine mi yoğunlaşacaksınız yoksa sadece fenomen olmaya mı yoğunlaşacaksınız. 


Yeteğniğiniz üzerine yoğunlaşacaksanız sürekli yeteneklerinizle ilgili videolar fotoğraflar paylaşarak sosyal hesapalrınızı güncel tutun. Yeteneklerinizle ilgili olaganüstü şeyler paylaşın ve insanların dikkatini çekin. Hangi kitleye ulaşacağınızı bilin ve paylaşımlarınızda hashtag kullanın. Ayrıca bazı siteler'den de bu konuda destek alın. Örneğin SosyalAbone.Net gibi web siteleri üzerinden instagram , youtube ve twitter gibi yerler'de abone izleneme vs şeyler alarak hesabınızdaki popülasyonu yüksek tutun. Gelen yeni kullanıcılar'da hesabınızın etkileşiminin fazla olduğunu görüp kalmasını sağlasın. 


İnstagram kullanan kullanıcıların genelde Story'lerini boş bırakmamalarını ve her gün en az bir veya iki paylaşım yapmalarını tavsiye ediyorum. Kullanıcılar için hep göz önünde bulunmanızı ve kendinizi hatırlatmanızı sağlar. Ayrıca sürekli gereksiz ve saçma storyler'de atmanız insanları sizden uzaklaştırabilecek etkenlerdendir. 


Güncel şarkılar ve olaylarla ilgili kesinlikle mantıklı ve güzel storyler ve paylaşımlar yapın. Güncel şarkılar dinleyin ve arada yabancı şarkılar paylaşın. İnsanlar için kulağa hoş gelen melodiler içeren parçalar. 


Arkadaşlar yazdıklarımın doğru olduğunu savunmuyorum :) Çünkü ben bir fenomen değilim ve sadece dışarıdan gördüğüm ve kendi düşüncülerim ile özdeştirdiklerim kadar anlatmaya çalıştım. Çünkü benim bu konuda nekadar bilgim var şüpheli. Kendi düşüncelerimi sizlerle paylaştım. Bildiğiniz üzere ben Elektronikçiyim ve bu konularda sadece dışarıdan görüldüğü kadar bilgim var. Şimdiden herkese teşekkür ederim yorumlarınızıda bekliyorum.