Sınırsız Enerjili Martı veya E-Scooter Şarj Gerektirmeyen

Günümüzde enerjinin önemini bilmeyen yoktur. Enerji bugün insan oğlunda bile bir gün bitmektedir. Güneş'in bile enerjisinin birgün biteceği gerçektir. O yüzden sınırsız enerji denen herşey aslında çok ve çok uzun ömürlü bir enerjidir. Çünkü hiç bir enerji sınırsız değildir ve bir gün tükenecektir. Her neyse şimdi konumuza dönmek gerekirse Martı'ya ve Hop a yazdığım ama ikisindende bir dönüş alamadığım ama hayata geçirilse onlar için güzel bir maliyeti düşüreceğini düşündüğüm bir konu. Aslında birazda maliyetli bir sistem olabilir ama bununla ilgili bir arge çalışması yapıp sonrasında kesin bir cevap verilebilir. Bu elektrikli hatta pilli scooter'lar da tahmin ettiğim Voltaj ya 24Volt'dur yada 48Volt ile çalışıyordur diye tahmin ediyorum. Bu tahminime göre yola çıkıyorum. Ama genel olarak 24V olması çok daha olası. 

Devamı için tıklayın...

Bir olaya veya işe odaklanma sarmalı

Bir noktaya odaklanmak her işte insanın bakış açısı nekadar geniş olursa olsun bir noktaya odaklanmaya iter. İnsan bir noktaya odaklanır. Beynini o noktaya veya o olaya odaklanması konusunda zorlar. Bu aslında hiç iyi birşey değildir. Çünkü artık beyninizi bir problemle uğraşırken bir noktada inat etmesi konusunda şartlar. Bir sonraki takıldığınız konuda yine aynı sarmala girersiniz. Beyniniz problem çözerken aşırı yorulabilir. Bu yorgunluğu fark etmeyip odaklanmaya ve sorunu çözmeye odaklanırsanız bu beyninizi zorla odaklanmaya iter. Aslında olması gereken ise sorunu çözemediğinizde konudan ve sorundan uzaklaşıp kafanızı dağıtıp tekrar sorunun çözümüne başlamaktır. Çünkü bazen olaya ara vermek o sorunun üzerinde odaklandığınız noktanın haricinde farklı bir yollada çözülebildiğini gösterecek ve mutlaka yeni bir fikir aklınıza gelecekdir. 

Devamı için tıklayın...
Etiketler: , , , , , ,

Güç kaynaklarının GND veya Eksi uçları ne durumlarda neden birleştirilir

Elektriksel olarak GND veya Eksik DC gerilim'in referans noktası olarak kabul edilir. Ancak DC Gerilimde isterseniz +'ucuda referans olarak alabilirsiniz. Bu durumlar'da neler olur ne durumda hangi uç referans alınır bunlarla ilgili bildiklerimi sizlere aktaracağım.  Öncelikle güç kaynaklarının - uçlarının birleştirilme nedeninde bahsedeğim. 

Devamı için tıklayın...

Youtube Videolarını İndirme veya Mp3 olarak indirme

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda çok kez sorulan bir sorunu burada herkes'e yazmak istedim. Herkez'in youtube'da dinlediği ve mp3 olarak arabasında dinlemek istediği mutlaka bir müzik vardır. Bu müzik yüzünden hep bu tür başlıkları arama çabasına gireriz. Benimde uzun süredir bununla ilgili çok basit bir şekilde indirmeye yarayan bir yöntem kullandığım için bunu sizlere anlatıp sizlerinde faydalanmasını istedim. Şimdi sevgili arkadaşlar anlatacağım yöntem hem video indirmede hemde videonun mp3'ünü indirmenizde size fayda sağlayacaktır. Öncelikle indirmek istediğiniz video'yu youtube'dan açıyoruz. Ancak tarayıcımız ile açacağız youtube uygulamasından değil. Açtığımız videonun yukarıda yani arama çubuğunda bulunan http://youtube.com/....... lu adresin içerisinde "ube" yi siliyoruz.  Yani adresimiz http://yout.com/video/........ gibi birşey kalıyor. 

Devamı için tıklayın...