Selendi Yelimere Kanyonu Ulaşım

Merhabalar öncelikle çok fazla sorulan ve araştırılan bir konu. Ayrıca internette bununla ilgili bir bilgi bulunmuyor. Şehir dışından veya başka bir ilçeden bu doğal güzelliği görmek isteyen binlerce kişi var ancak nasıl ulaşılacağını bilmedikleri için gelmiyorlar. Bu konumda sizlere bunu anlatacağım. Tüm ulaşım biçimlerinden bahsedeceğim.Toplu Ulaşım İle Ulaşımİstanbul ve Marmara Bölgesinden Yelimere'ye Ulaşım : 3 Otobüs ile ulaşabilirsiniz. Öncelikle bulunduğunuz yerden Kula veya Salihli'ye ulaşım var ise otobüs ile iki ilçe garajından herhangi birine giderek oradan Selendi'ye ulaşabilirsiniz. Kula öncelikli ulaşım noktanız olsun. Çünkü Kula ile Selendi arası daha kısa. Öncelikle Kula veya Salihli'ye ulaşıyorsunuz. Sonrasında Kula veya Salihli'den gün içinde Selkaya Turizm veya Belediye'nin kırmızı otobüsleri ile Selendi'ye ulaşabiliyorsunuz. Her iki otobüs'de sizi Selendi Garaj'ına götürecektir. Selendi Garajından gün içinde Terziler Köyü'ne minibüs bulunmaktadır. Buradan Terziler köyüne ulaşarak Yelimere Kanyonu'nu görebilirsiniz. 

Devamı için tıklayın...

Selendi Yol Boyu Lavanta Dikimleri Nasıl Geçti

Merhabalar , geçen hafta cuma ve cumartesi günü Selendi'de yol boyu lavanta projemizin lavanta dikimlerini yaptık. Bu olaylar nasıl gelişti nasıl oldu aşama , aşama anlatmak istedim. Bu tür organizasyonlar insana çok sey katıyor. Nekadar acemi olursanız olun sonucunda size kattıkları çokça tecrübe oluyor. Öncelikle proje bir gece vakti aklıma geldi. O gece uyuyamadım ve biraz araştırdım. Sonrasında teyit etmek için bir kaç gün daha araştırdım. Hatta emin olmak için bir iki bilene sordum. Sonrasında bunu nasıl gerçekleştirebilirim diye düşündüm. İlk aklıma gelen kendi cebimden alacağım fidanları bir çapa yardımı ile yol üzerinde bir yere dikmekti. Sonrasında bu işi düşündüm ve bunu daha güzel bir hale getirmek ve bu güzelliğe insanları nasıl ortak ederim diye düşündüm. Ozaman aklıma bir grubumuz vardı gönüllüler grubu , oradaki insanlara bunu duyurup onlar'dan toğlayacağım para ile daha fazla fidan dikmek geldi. Hemen o gece grubun yöneticisini aradım ve fikrimi sundum. Eve yapabiliriz dedi ve oda çok beğendi.

Devamı için tıklayın...

Selendi Yol Boyu Lavanta Projesi İçin Destekler Büyüyor

Bir Gönüllü Harekatı: Yol Boyu Lavanta Projesi Manisa’nın incisi Selendi’yi daha güzel bir yer haline getirmek ve bir şeyler katmak isteyen gönüllüler, Selendi gönüllüleri yol boyu lavanta projesini hayata geçirmek için kolları sıvadı. Proje organizasyon komite başkanlığını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Şaban Gürcan olarak seçildi. Zraporu programına katılan Gürcan projeye dair detaylı ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Haberin detayları yazımızda!

Devamı için tıklayın...