Selendi Yol Boyu Lavanta Dikimleri Nasıl Geçti

Merhabalar , geçen hafta cuma ve cumartesi günü Selendi'de yol boyu lavanta projemizin lavanta dikimlerini yaptık. Bu olaylar nasıl gelişti nasıl oldu aşama , aşama anlatmak istedim. Bu tür organizasyonlar insana çok sey katıyor. Nekadar acemi olursanız olun sonucunda size kattıkları çokça tecrübe oluyor. Öncelikle proje bir gece vakti aklıma geldi. O gece uyuyamadım ve biraz araştırdım. Sonrasında teyit etmek için bir kaç gün daha araştırdım. Hatta emin olmak için bir iki bilene sordum. Sonrasında bunu nasıl gerçekleştirebilirim diye düşündüm. İlk aklıma gelen kendi cebimden alacağım fidanları bir çapa yardımı ile yol üzerinde bir yere dikmekti. Sonrasında bu işi düşündüm ve bunu daha güzel bir hale getirmek ve bu güzelliğe insanları nasıl ortak ederim diye düşündüm. Ozaman aklıma bir grubumuz vardı gönüllüler grubu , oradaki insanlara bunu duyurup onlar'dan toğlayacağım para ile daha fazla fidan dikmek geldi. Hemen o gece grubun yöneticisini aradım ve fikrimi sundum. Eve yapabiliriz dedi ve oda çok beğendi.

Devamı için tıklayın...

Sosyal Medya'da nasıl fenomen olabilirim ?

Merhabalar arkadaşlar birçok arkadaşımın sorduğu bir soruyla ilgili bir ikişey yazmak istedim. Sosyal Medya fenomeni olmamama rağmen neden bana sorduklarını çokda anlamış değilim ama en azından onlara verdiğim cevapları sizlerle'de paylaşmak istedim. Öncelikle fenomen olmak istiyorsunuz burası anlaşıldı tabiki ancak biliyorsunuz ki fenomenlik'de baya bir dallanmış budaklanmış. Kimisi çok saçma videolar çekerek fenomen oluyor , kimisi mizah yapıyor , kimisi işiyle ilgili videolar çekiyor karışık dallar var. Öncelikle insanların sizi nasıl tanıması ve neler yapacağınızı seçmelisiniz. Yani yeteneğiniz ile ilgili bir fenomende olabilirsiniz veya insanların güleceği komik bir fenomen'de olabilirsiniz. Biliyorsunuz ki Harun Taştan'da bir fenomen ama araba sevdası ile ilgili tanınıyor. Bir'de Taksim dayı var oda ingilizce yeteneği ile tanınıyor :)Öncelikle karar sizde. Yeteneğiniz üzerine mi yoğunlaşacaksınız yoksa sadece fenomen olmaya mı yoğunlaşacaksınız. 

Devamı için tıklayın...

İlk yardım nedir , Nasıl yapılır , En basit anlatımı

Merhaba arkadaşlar. Bu hafta yeni bir işyerine başladım. Baskı sektörüyle ilgili hızlı ve rijit makinelerin bakımıyla ilgili. 2.Günümde fabrika doktoru bana ilkyardım eğitimi vereceğini odasına gitmem için işyerimizden Kevser arkadaşımı bana göndermiş. Tabiki bana bunları söyledikten sonra revir'in yolunu tuttum. Sağlık konusunda daha doğrusu doktor vs konusunda çabuk panik olan ve elim ayağım buz kesip bembeyaz olan birisiyim. Sağlık konularında çok sakin kalamam. Neyse Revir'e gittim. Doktor'bey bana daha önce ilk yardım eğitimi alıp almadığımı ve hatırlayıp hatırlamadığımı sordu. Bende aldığımı ve hatırlamadığımı söyledim. O an başladı benim için belkide hayatımda hiç unutmayacağım bir türden bir ilkyardım eğitimi. Doktorumuz öncelikle başlamadan önce bana basit düşün ve hızlı olmaya çalış dedi. Bir seneryo ile başladı.

Devamı için tıklayın...